به بهانه انتشار نسخه اول ادیتور Atom

آماده‌سازی Atom برای طراحان رابط‌کاربری

برای کسانی که شاید اطلاع نداشته باشن، Atom یک ادیتور رایگان و متن‌باز، و محصول تیم گیت‌هاب هست. Atom سال 2008 به عنوان پروژه جانبی توسط بنیان‌گذار گیت‌هاب، Chris Wanstrath شروع شد. نسخه‌های اولیه فقط مختص مک بودن و اسم Atomicity رو همراهشون داشتن.

آموزش BEM برای مدیریت نام‌گذاری‌‌ کلاس‌ها

زیردریایی، بدون نشتی

احتمالاً برای شما هم پیش اومده که قسمت زیادی از یک پروژه رو انجام بدید و به هر دلیلی بخواید برگردید ابتدای کار و روی CSS تغییر اعمال کنید. اون موقع‌ست که چند برابر اون وقتی که برای تغییرات لازم هست رو باید بذارید و صرف فهمیدن این کنید که کلاس‌هایی که قبلا نوشتین از کجا اومدن، هرکدوم مال چه بخشی هستند و به هم‌دیگه چه ربطی دارن. و سوال‌هایی مثل «این کد رو چرا گذاشتم اینجا؟»، «این کلاس رو به چندتا المنت اختصاص دادم؟»، «چه کلاس‌های دیگه‌ای دارن روی این المنت تاثیر میذارن؟» و غیره. و احتمالا در نهایت باید مرتب بین فایل HTML و CSS سوییچ کنید تا بفهمید قضیه واقعا چیه.

پست اول، شروع وبلاگ

من مهدی حسینی‌پژوه هستم. عنوان «طراح و توسعه‌دهنده رابط کاربری» چیزهای بیشتری از تخصص‌های من رو شامل می‌شه و زمان لازم دارم تا به سطحی برسم که چنین عنوانی رو برای شغلم انتخاب کنم؛ اما به هر حال نزدیک‌ترین توضیح معمول برای توانایی‌های حال حاضر منه.